Ima u ovoj našoj Bosni puno dobra, samo ga treba tražiti, piše Bosnian News Service.
U vakufskom objektu “Brkića vakuf” u Stjepan Polju ovih dana otvorena je podružnica JU “Naša djeca” – vrtića u vlasništvu Grada Gračanice.
Osim izgradnje objekta, vakif Vahid Brkić sa suprugom Elvirom i djecom uvakufio je i kompletan inventar za potrebe obdaništa.
Zahvalni smo kao zajednica gradonačelniku Sadmiru Džebi, koji je odmah prihvatio ponudu, čime je osiguran najopremljeniji vrtić u cijelom Tuzlanskom kantonu za preko 60 mališana. Ovim činom gradonačelnik je pokazao svoju brigu za mlade bračne parove i njihovu djecu.
Tokom svih naknadnih dogovora, direktorica Sanela Mehmedović i njene kolegice uradile su izvanredan posao.
Svečanost je, uz dječiji program, dodatno uveličana prisustvom premijera kantona Irfana Halilagića, ministra obrazovanja Ahmeda Omerovića, članova Vlade i Skupštine TK, predsjedavajućeg Gradskog vijeća Mirze Okića, vijećnika Grada Gračanica, brojnih gostiju, roditelja, djece i rodbine polaznika vrtića, potvrđeno je iz Medžlisa Islamske zajednice Gračanica.
Ovim povodom su se obratili glavni imam Hamdija-ef. Islamović, gradonačelnik Sadmir Džebo, ministar Ahmed Omerović, premijer Irfan Halilagić i direktorica Sanela Mehmedović, koji su zajedničkim presijecanjem vrpce i zvanično otvorili područni objekat u Stjepan Polju.
__________________________________________________________________________________________________
Odgovorno novinarstvo i pozitivne priče podržavaju ljudi koji vjeruju u istinske vrijednosti. Podržite Ins.ba. Podržite put Istine i Dobra. Više saznajte ovdje.
Još uvijek nema komentara. Postavite prvi komentar!